Vaji i kokosit eshte nje vaj vegjetal I cili perfitohet nga tuli I brendshem I kokosit. Ju mund ta perdorni ne shume menyra dhe rezultatet do te jene fantastike. Ai është një hidratues natyral perfekt, por jo vetëm. Vaji i arres se kokosit ka shume menyra për tu perdorur. Karakteristika e tij unike eshte se ai shkrin në temperaturen 25 grade C. Sot do te mesojme menyrat me te mira te perdorimit. te cilat do te na ndihmojne te kemi nje pamje me te bukur dhe me te shendetshme.

  • Perdorimi i Vajit te kokosit tek Fytyra

Vaji i kokosit eshte shume efikas dhe I rendesishem kunder plakjes se lekures. Duke e perdorur per fytyren, ju do te keni nje lekure me te re dhe elastike fale vitaminave A dhe C qe permban vaji I kokosit. Gjithashtu mund te perdoret per te pastruar make – upin.

  • Perdorimi i Vajit te kokosit tek Floket

Vaji I kokosit eshte shume efikas edhe per floket. Ju mund ta perdorni ne floke te thate vetem tek majat. Do ti jape flokeve tuaj nje shkelqim dhe butesi te vecante. Vaji I kokosit ju ndihmon ne eleminimin e majave dyshe ne floke.

  • Perdorimi i Vajit te kokosit tek Lekura

Vaji I kokosit eshte nje hidratues shume I mire I lekures se trupit. Mund ta perdorni si masazhues per te gjithe trupin. Ne kete menyre do te keni nje lekure te shndritshme. Ju mund ta perdorni edhe ne vaske per nje banjo shume relaksuese.

  • Perdorimi i Vajit te kokosit tek Strijat

Vaji i kokosit eshte nje parandalues shume efektiv i strijave ne shtatzani. Ai ndihmon dhe ne eliminimin e tyre.

 

Se shpejti me keshilla te reja!

Dhurata Ime

Lexo edhe: Si te Gatuajme Sepie te Mbushura