Me stinen e pranveres qe sapo ka hyre, garderoba duhet te pasurohet me veshje te reja. Cdo vit propozohen ngjyrat me te preferuara te stilisteve me te njohur te cilet i prezantojne ne pasarelat me te famshme. Mund te themi qe kete vit ngjyrat me te perdorura jane ngjyrat e ndezura dhe plot drite njesoj si pranvera. Per te bere blerje me ide sa me te bukura ju ftojme te inspiroheni me poshte.

  • Ngjyra Blu eshte nje ngjyre dominuese dhe shume e perdorur ne pasarela.

  • Nje propozim tjeter eshte ngjyra e verdhe. Kete vit prezantimi i kesaj ngjyre eshte nje risi e vecante. Pritet qe kete pranvere te kemi shume diell!

  • Boqielli eshte ngjyra e qiellit dhe do te jete nje pranvere e plote me kete ngjyre.

  • Ngjyra roze e lehte eshte nje ngjyre shume feminile. Nuk eshte nje risi per kete pranvere, sepse eshte prezantuar dhe per koleksionet vjeshte – dimer.

  • Portokallia e ndezur eshte nje ngjyre risi per kete sezon. Jo te gjitha mund ta pelqejne por ato qe e dashurojne kete ngjyre mund te themi qe jane shume te lumtura.

  • Ngjyra Beige eshte perdorur shume ne pasarela.

  • Ngjyra e Bardhe ka mbizoteruar dhe vitin e kaluar, por kesaj ngjyre nuk i iken moda kurre ne stinen e pranveres dhe veres.

  • Ngjyres se Zeze nuk i iken kurre koha. Si gjithmone shume e perdorur dhe e pelqyer ng ate gjitha femrat.

Se shpejti me keshilla dhe te reja Fashion!

Dhurata Ime

Lexo edhe : 12 Ide per te Kursyer Hapesirat ne Shtepi