Carpaccio me bresaola eshte nje antipaste shumengjyreshe qe mund te sherbehet edhe si nje pjate e dyte. Baza kryesore e kesaj pjate jane bresaola, rukola dhe djathi grana. Per te pergatitur kete recete do t’ju duhen vetem 10 minuta. Zbulojme se bashku pergatitjen e kesaj pjate te shijshme.

Perbersit per 2 Persona:

  • 150 gr Bresaola
  • 40 gr Rukola
  • 8 Domate qershi
  • 50 gr Djathe grana
  • Uthull Balsamike

Pergatitja:

  • Si fillim pastrorni domatet dhe prijini ne mes. Pastroni dhe rukolen me uje te rrjedhshem.

 

  • Preni djathin grana ne feta te vogla.

 

  • Vendosni bresaolen ne pjate si ne foton ilustruese. Me pas vendosni rukolen, domatet qershi dhe djathin grana.

  • Shtojini pak uthull balsamike dhe pjata juaj eshte gati per tu servirur dhe per tu shijuar. Ju befte mire! 🙂

Se Shpejti me Receta te reja Gatimi

Dhurata Ime

Lexo edhe: Si te zgjidhni Tapetin dhe Divanin