Te grimosh syte ne menyren e duhur jo gjithmone eshte nje sipermarrje e lehte! Grimimi i syve eshte shume i rendesishem per ti dhene me shume jete syve tuaj. Per te arritur nje pamje sa me joshese permes syve tuaj duhet te ndiqni keshillat tona si meposhte:

 • Per syte e vegjel sugjerohet nje grim shkelqyes per ti dhene syve sa me shume drite.

 • Per syte me ngjyre kafe sugjerohet ky lloj make – upi.

 • Per syte me ngjyre jeshile si te Gigi Hadid do te ishte ide e mire te inspiroheshit nga ajo.

 • Nje tjeter ide grimimi per syte jeshile eshte grimi ton me ngjyre lejla.

 • Per syte me ngjyre te kalter keshillohet peneli me ngjyre te zeze.

 • Tonet me ngjyre neutrale jane nje ide e mire per te gjitha ato femra me sy te vegjel.

 • Nje tjeter ide make – upi eshte si ne foton ilustruese.

 • Per syte me ngjyre kafe te celur keshillohet nje penel me ngjyre te ndezur.

 • Nje tjeter keshille per syte ngjyre kafe eshte grimimi me tonet ne ngjyrat e tokes.

 • Grimi “smokey” eshte nje tjeter sugjerim per syte me ngjyre kafe ose te zeze.

 • Nese ju pelqen te guxoni mund te beni nje grim te vecante me ton sysh ngjyre lejla dhe xixa ngjyre jeshile.

 • Per syte e vegjel me ngjyre te kaltert keshillohet grimimi i tyre ne ton me ngjyre te arte.

Se shpejti me keshilla bukurie te reja!

Dhurata Ime

Lexo edhe: Ide si te Organizoni Produktet e Make Upit