Nese keni nje ballkon me hapesire te vogel dhe nuk dini si ta arredoni ne do t’ju vijme ne ndihme. Nje nga gjerat me te rendesishme eshte qe te krijohet nje ambjent komod dhe relaksues. Kjo mund te realizohet duke perdorur aksesore te ndryshem te cilet pasurojne dhe ndihmojne per nje pamje sa me te bukur. Ju ftojme te inspiroheni me fotot e meposhtme.

  • Per nje pamje dhe ambjent relaksues mund te inspirohemi nga kjo foto e cila sherben si nje model perfekt.

  • Nese ju pelqejne ngjyrat ju mund te perdorni karrige dhe stola me ngjyra te ndezura. Per nje ballkon komod mund te shtoni dhe nje tavoline e cila mund te sherbeje per te vendosur gotat.

  • Dhe nje ballkon i gjate mund te organizohet ne menyre harmonike. Me nje tavoline me permase te vogel dhe vazo lulesh mund te behet nje ambjent shume komod.

  • Nese keni nje ballkon te ngushte dhe me pak hapesire ju mund te krijoni rafte vertikale dhe te vendosni vazot e luleve. Ne kete menyre do te kurseni shume hapesire.

  • Nese ju pelqen ky dekorim per ballkonin tuaj do te thote qe jeni njerez shume romantik.

  • Ne ballkon mund te krijoni dhe nje mini kopesht tuajin individual.

  • Per nje ballkon te vecante mund te perdorni ngjyrat e preferuara dhe dekorimin si ne kete foto.

  • Nese deshironi te kurseni hapesire mund te perdorni karrige portative.

  • Ne cep te ballkonit mund te krijoni kete hapesire komode. Perdorni nje tapet dhe jastek komod per ta shnderruar ne nje ambjent shume relaksues.

  • Ne vend te tavolines dhe karrigeve mund te vendosni kolltuqe me ajer per nje ambjet sa me te vecante.

Se shpejti me keshilla dhe Ide te reja Dekorimi per Shtepine!

Dhurata Ime

Lexo edhe : Syze Dielli: 10 Modele Pranvere – Vere