Dekorimi i shtepise me qirinj eshte nje zgjedhje individuale qe shume njerez e pelqejne. Qirinjte dekorues i japin shtepise nje pamje romantike dhe te ngrohte. Stina me e mire per te dekoruar shtepine me qirinj eshte stina e vjeshtes dhe e dimrit. Duhet te jemi te kujdesshem ne menyren si vendosim qirinjte dhe ti harmonizojme ato sa me mire. Ne kete menyre do te shnderrojme ambjentet e shtepise ne vende plot relaks dhe qetesi. Idete qe do t’ju propozojme sot jane shume te vecanta dhe te gjitha duhen provuar. Ju duhet vetem te zgjidhni midis keshillave tona. Me poshte ju ftojme te inspiroheni me ide dhe keshilla se si te dekoroni shtepine me qirinj.

  • Ju mund te luani me driten natyrale dhe gjithashtu te vendosni qirinjte dokorues ne tavolinen qendrore tek dhoma e ndenjes. Zgjidhni ngjyrat e arta qe shkojne me se miri me driten natyrale qe pershkon shtepine tuaj.

  • Me pak fantazi dhe me disa qirinj zbukurues ju mund te shnderroni dhomen e ndenjes ne nje vend te perkryer.

  • Darkat ne stinen e dimrit jane te gjata ne kohe dhe per kete arsye ju nevejotet shume drite per dhomen tuaj. Ju mund te zgjidhni te dekoroni shtepine tuaj me drita dhe qirinj zbukurues dhe ti vendosni ne tavolinen e ngrenjes. Mbremjet do te jene me te kendshme dhe te paharruara.

  • Nje tjeter ide jane keto qirinj te tokes te kompozuar ne nje menyre fine dhe plot fantazi.

  • Beni dekorime me qirinj sipas deshires tuaj duke krijuar shume ide si ne foton ilustruese.

  • Qirinjte mund te vendosen ne nje vazo qelqi dhe ne to te vendosni portokall. Ne kete menyre do te keni nje shtepi gjithmone te parfumosur me aromen e portokajve.

  • Ju mund te dekoroni qirinjte duke i mbeshtjelle me kanelle. Aroma e kanelles do te jete ne te gjitha ambjentin e shtepise.

  • Qirinjte me lule jane nje tjeter ide fantastike qe ju propozojme.

  • Ne nje kend te shtepise ju mund te perdorni qirinjte dekorues per te qene sa me te vecante.

  • Dekoroni dritaret me qirinj dhe vazo te medha qelqi.

Se shpejti me keshilla dhe Ide te reja Dekorimi per Shtepine!

Dhurata Ime

Lexo edhe: Keshilla Bukurie: Si te Pastrojme Furcat dhe Penelat e Make-upit