Sot jasteket perdoren per te dekoruar cdo dhome te shtepise dhe jo vetem dhomen e pritjes. Nese deshirojme te ndryshojme dhomen e pritjes mjafton te luajme me jasteke me ngjyra, forma dhe madhesi te ndryshme. Jasteket mund ti perdorim dhe ne krevatin e gjumit duke i dhene pamje nga me te ndryshmet. Me poshte ju prezantojme disa ide frymëzuese për të dekoruar shtëpinë me jastëk.

  • Nese keni nje divan shume te madh ne dhomen e ndenjes ju duhet te perdorni shume jasteke shumengjyresh per nje pamje te sofistikuar.

  • Per nje divan kreativ ju mund te perdorni jasteke me dizanje te ndryshem.

  • Nuk mund te mungojne dhe jasteket me shume ngjyra dhe motive te ndryshme.

  • Nese deshironi nje ambjent me klasik mund ta dekoroni si ne foton ilustruese.

  • Jasteket perdoren dhe per dekorimin e karrigeve duke i bere ato me te rehatshme.

  • Nje ide e vecante jane keto jastike ne forme luleje qe do i dhurojne nje pamje pranverore shtepise tuaj.

  • Mendoni dhe per kafshet e juaja duke krijuar jasteke te posacem per to, qe te ndihen shume komode.

  • Nuk duhet te mungoje ne koleksionin tuaj nje jastek me forme pice.

  • Nese keni nje divan ne ngjyre te hapur ju mund te kombinoni jasteke me ngjyra.

  • Perdorni jasteke gri nese dispononi nje divan ne ngjyre te verdhe. Ne kete menyre do te krijoni nje harmoni ngjyrash.

Se shpejti me keshilla dhe Ide te reja Dekorimi per Shtepine!

Dhurata Ime

Lexo edhe : 6 Ide per te Dekoruar Dhomen e Gjumit me Stil