Ambjenti i shtepise duhet te jete sa me perfekt dhe i aromatizuar me lule natyrale. Lulet i japin ambjentit ngjyre, ngrohtesi dhe shume dashuri. Me disa ide te thjeshta mund te krijoni nje ambjent shume te fresket per shtepine tuaj. Mund te zgjidhni midis luleve te vendosura ne uje ose atyre te vendosura ne vazo. Dekorimi i shtepise ne kete menyre do t’ju beje me te lumtur dhe do ti jape shtepise nje atmosfere me arome lulesh te fresketa. Per me shume ide ju ftojme te shikoni fotot e meposhtme.

  • Nje ide shume e vecante jane shishet e qelqit te cilat jane bere vazo per lulet e tulipanit. Nje ide e thjeshte e cila mund te krijohet dhe vete.

  • Per te qene sa me te vecante mund te perdorni kanace konservash dhe ti transformoni ne vazo lulesh.

  • Per dekorimin e tavolines se ngrenjes ju mund te zgjidhni kete menyre zbukurimi me lule.

  • Shishet e plastikes mund te perdoren si vazo per lulet. Kjo eshte nje ide shume kreative dhe e thjeshte.

  • Mos i hidhni kurre kavanozat e qelqit sepse mund ti perdorni si vazo dhe te mbillni bime te ndryshme. Ne kete menyre do te krijoni nje dekorim te vecante per shtepine tuaj!

  • Dhe bimet aromatike si rozmarina i japin shtepise nje freski dhe ne te njejten kohe nje arome shume te kendshme.

  • Nese keni guaska qe i keni ruajtur nga pushimet ne det, mund ti perdorni per mini vazo dhe te vendosni brenda tyre lulet tuaja te preferuara.

  • Transformoni librarine tuaj ne nje kopesht te vogel mbushur plot me lule jeshile.

  • Nese keni termuse uji te cilet nuk I perdorni me ju mund ti perdorni si vazo lulesh.

  • Nese i dashuroni lulet marrezisht ju mund te dekoroni shtepine me leter muri me dizanjo lulesh te ndryshme.

Se shpejti me keshilla dhe Ide te reja Dekorimi per Shtepine!

Dhurata Ime

Lexo edhe : Ide Arredimi i Shtepise me Ngjyre te Kuqe