Arredimi i shtepise me moblije me ngjyre te kuqe perkthehet ne nje shtepi plot ngyre dhe alegri. E kuqja eshte nje ngjyre e forte, e ngrohte dhe e guximshme. Nese vendosni te arredoni shtepine me kete ngjyre intensive, atehere ju keni nje karakter shume te vendosur dhe pasionant, dhe deshironi te jeni gjithmone te vecante. Me poshte ju prezantojme disa ide frymëzuese për të arreduar shtepine me moblije me ngjyre te kuqe.

  • Kuzhina eshte kendi i shtepise ku amvisat dhe te apasionuarit pas gatimint kalojne shume kohe. Me moblije ne ngjyre te kuqe ju do te ndiheni shume komode ne kuzhinen tuaj, duke gatuar ushqime shume te shijshme!

  • Ngjyra e kuqe eshte perfekte per moblijet e dhomes se pritjes.

  • Kjo ngjyre mund te perdoret dhe per nje dollap te madh per dhomen tuaj te gjumit.

  • Divane ne ngjyre te kuqe dhe nje arredim shume vintage per dhomen tuaj te ndenjes.

  • Banjo me mobilje me ngjyre te kuqe te shkelqyeshme.

  • Nese moblijet e kuzhines jane ne ngjyre te hapur ju mund ta perdorni ngjyren e kuqe duke lyer muret e dhomes. Ne kete menyre do te krijoni nje ambjent relaksues dhe plot drite.

  • Per dhomen e femijeve tuaj ju mund te zgjidhni mobilje me ngjyre te kuqe mat.

  • Nje kuzhine me permasa te vogla mund te arredohet shume mire me mobilje me ngjyre te kuqe.

  • Per dhomen e gjumit ju mund te lyeni murin me ngjyre te kuqe.

  • Dhoma e ndenjes mund te dekorohet dhe arredohet ne menyre te persosur me ngjyren e kuqe.

Se shpejti me keshilla dhe Ide te reja Dekorimi per Shtepine!

Dhurata Ime

Lexo edhe : Ide Dekorimi me Jasteke i Shtepise