Kur vjen pranvera gjithmone kerkojme te nderrojme garderobe dhe te shtojme blerje te reja ne dollapin tone. Per te kuptuar sa me mire tendencat qe na presin kete pranvere ndiqni keshillat tona mbi moden.

Kete pranvere do te mbizoteroje shume forte floral print dhe do ta shohim ne fustane, funde, bulze dhe kepuce. Ne kete koleksion te ri te prezantuar ne pasarelat me te famshme te botes verejme qe ngjyrat e printeve vijne ne ngjyra dhe permasa te ndryshme. Stili i floral print sjell nje harmoni shume romantike. Ky trend vjen qe nga vitet 50’ ne nje version me konteporan.

Te kombinosh nje veshje me floral print mund te themi qe eshte nje loje e thjeshte. Por gjithmone duhet te bejme kudes dhe te zgjidhim kombinimet e duhura. Nese keni pak fantazi dhe guxim ju do te krijoni look shume te vecante gjate gjithe pranveres. Per me shume keshilla dhe ide ju ftojme te inspiroheni nga fotot e meposhtme.

 • Ne kete foto te pare inspiruese shikojme nje kombinim shume te bukur midis nje fundi “midi” me floral print dhe nje bluze ngjyre te verdhe dhe viza.

 • Fund me print lulesh dhe pjesen e siperme ne tyl.

 • Fustan maramendes me floral print me shume ngjyra. Kombinuar me aksesore ngjyre nude.

 • Fustan I shkurter me print lulesh ngjyre korale.

 • Fund me “maxi” gjatesi dhe floral print. Kombinuar me nje bluze te shkurter ngjyre te zeze.

 • Fund I gjate me stampa lulesh nga Gucci.

 • Vishuni dhe ju si supermodelja Gigi Hadid. Me nje look bazik por me nje bomber me print lulesh.

 • Serish nje bomber ne material satin.

 • Emma Stone me nje fustan me print lulesh kombinuar me sandale ngjyre roze te lehte.

 • Fustan me floral print I markes H&M.

 • Sarah Jessica Parker ka veshur nje fustan me kopsa dhe sigurisht me printe lulesh me ngjyre roze te lehte.

 • Xhakete e gjate shume elegante.

 • Kepuce me print lulesh. Kete pranvere do te jene shume “in”.

Se shpejti me Keshilla dhe Ide te reja Fashion!

Dhurata Ime

Lexo edhe: Ide si te Arredoni Korridorin e Shtepise