Dhoma e gjumit eshte nje nga hapesirat me te rendesishme dhe relaksuese te shtepise. Gjithmone perpiqemi qe ne dhomen tone te gjumit te jete gjithcka perfekte. Ngjyrat jane gjithashtu te rendesishme ndaj duhet te zgjidhni gjithmone ngjyra relaksuese dhe te evitoni ngjyrat e forta ose te erreta. Per me shume ju ftojme te inspiroheni me poshte.

  • Mund te themi qe nje dhome me pak mobilje eshte shume ne mode. Ky model dhome eshte shume i pelqyer keto vitet e fundit.

  • Per nje dhome me stil klasik kjo eshte zgjidhja e duhur. Nese keni pak hapesire ju mund te perdorni nje komodine te vogel dhe me nje ambazhur zbukurues.

  • Ngjyra portokalli e murit eshte ideale per njerezit qe i dashurojne ngjyrat e forta. Por nese zgjedhim nje ngjyre te forte per murin duhet te kemi parasysh qe mobiljet duhet te jene gjithmone ne ngjyre te hapur.

  • Nje rendesi e vecante duhet ti jepet drites natyrale te diellit. Nje zgjim me driten natyrale eshte i persosur.

  • Ne rast se jeni adhurues te materialit te drurit mos nguroni ta perdorni si mobilje per dhomen e gjumit sepse nuk del kurre nga moda.

  • Keshilla me e mire eshte qe gjithmone te krijoni stilin tuaj dhe te ndiqni instiktin tuaj duke perzier stilet dhe duke thyer pak “rregullat”. Guxoni!

Se shpejti me keshilla dhe Ide te reja Dekorimi per Shtepine!

Dhurata Ime

Lexo edhe : 10 Parfumet me te Famshme per Femra