Fustanet nuk jane asnjehere te mjaftueshme ne garderoben e cdo femre. Nese edhe ti po behesh gati per blerjet e reja te vjeshtes je ne vendin e duhur sepse kete here do t’ju keshillojme te beni zgjedhje sa me te mira per veshje per femra. Kemi zgjedhur 15 modele fustanesh nga pasarelat me te fundit te modes boterore. Fustanet variojne me modele nga ato midi, glamur, tubino dhe maxi fustan, te cilat jane perfekte per mbremje speciale, por mund te vishen dhe paraditeve, mbasditeve dhe ne pune. Kete sezon te vjeshtes mbizoterojne lulet e printuara me dimensione te medha dhe te vogla, gjithashtu stampat gjeometrike etj. Mund te themi qe eshte eshte nje sezon i shumellojshmerise ku cdo femer mund te gjeje vetveten. Ju ftojme te zgjidhni fustanin tuaj te preferuar e te mos humbisni kohe, por ta beni tuajin sa me pare!

Shikoni fotot e meposhtme per me shume frymezim dhe ide unike per fustane per femra!

 • Fustan per Femra nga Stradivarius – Maxi gjatesi dhe me kuadrate te medha. Ngjyra mbizoteruese eshte ajo blu. Ky fustan nuk duhet te mungoje ne garderoben tuaj!

 • Fustan per Femra nga Dixie – Fustan me print lule te medha dhe me menge te gjata. Eshte nje stil romantik i pershtatshem per gjate gjitha dites.

 • Fustan per Femra nga Iblues – Fustan i shkurter me xhepa te medhenj dekorues. Ideal per mbremje.

 • Fustan per Femra nga H&M – Fustan me ngjyre jeshile dhe me lidhese ne pjesen e siperme.

 • Fustan per Femra nga Marella – Fustan me stampa dhe i gjate. Ky model eshte nje nga trendet e fundit.

 • Fustan per Femra nga Bimba Y Lola – Fustan i gjate me ngjyre tulle. Eshte nje model i thjeshte qe mund te kombinohet me aksesore ose kepuce me ngjyra elektrizuese.

 • Fustan per Femra nga J Crew – Fustan i shkurter me tantelle me ngjyre te zeze. Perfekt!

 • Fustan per Femra nga Mango – Per ditet me diell te vjeshtes ky fustan i bardhe me pika te zeza eshte zgjedhja me e mire qe mund te beni.

 • Fustan per Femra nga Max&Co – Fustan me vija dhe print gjeometrik.

 • Fustan per Femra nga Pennyblack – Fustan i gjate me ngjyre te kuqe te erret. Eshte i pershtatshem per mbremje speciale.

 • Fustan per Femra nga Pixie Market – Fustan me cope velur me ngjyre te arte.

 • Fustan per Femra nga Pull&Bear – Fustan tubino me print lulesh qe rrin pas trupit.

 • Fustan per Femra nga Topshop – Fustan me stil midi, i gjate dhe me print lulesh.

 • Fustan per Femra nga Twinset Simona Barbieri – Fustan dy ngjyresh, me model dhe prerje te vecante.

 • Fustan per Femra nga Zara – Fustan i gjate me print lulesh te medha dhe gjysme golf.

Se shpejti me keshilla dhe te reja Fashion!

Dhurata Ime

Lexi edhe: Tendencat e Ngjyrave te Flokeve 2017 – 2018